Dlaczego warto przyjmować suplementy witaminowe?

Ludzie w zdecydowanej większości kupują witaminy, ponieważ mają nie tylko zapewnić zdrowie, ale również dodać sił czy chronić przed stresem. Czy warto jednak przyjmować suplementy witaminowe? Czy mogą one zastąpić naturalne substancje?

Kiedy warto przyjmować suplementy witaminowe?

Osoby, które odżywiają się właściwie nie mają praktycznie żadnych powodów, by stosować suplementy witaminowe. Oczywiście występują sytuacje, gdy poziom mikroelementów i witamin w organizmie się obniży lub wzrośnie zapotrzebowanie na nie. Rekomendowane jest wtedy pomyślenie o dodatkowym wsparciu suplementami witaminowymi.

Dodatkowo witaminy w postaci suplementów powinny przyjmować przede wszystkim osoby, które nie jedzą regularnie zdrowych i pełnowartościowych obiadów. O suplementach witaminowych powinny również pomyśleć osoby, które piją bardzo duże ilości kawy czy mocne herbaty. Witaminy warto przyjmować w zimę, gdy brakuje świeżych warzyw i owoców.

Dodatkowe wsparcie polecane jest także ludziom prowadzącym bardzo intensywne życie. Koniecznie suplementy witaminowe powinny regularnie stosować osoby uprawiające sport lub będące w starszym wieku.

Jakie suplementy witaminowe koniecznie trzeba przyjmować?

Suplementy omega-3 rekomendowane są przede wszystkim osobom, które ukończyły 55 lat, a także ludziom z chorobą niedokrwienną serca i komorowymi zaburzeniami jego rytmu. Są to składniki odżywcze, które trzeba dostarczać organizmowi codzienne bez względu czy znajdują się w żywności czy są przyjmowane z suplementów. Kwasy omega-3 nie tylko regulują, ale również pomagają w normalizacji poziomu cholesterolu. Badania dowiodły także, że oddziałują na zdrowie mózgu. Wspierają również zdolności uczenia się.

Z kolei witaminy B6 i B12 bardzo korzystnie oddziałują zarówno na stan, jak i zdrowie serca. Witaminy B12 są uważane także za niezwykle istotne dla zdrowia kości. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przy niedoborze lub bardzo niskim poziomie witaminy B12 może zachodzić ryzyko łamliwości kości. Prowadzi to również zarówno do utraty pamięci, jak i osłabienia mięśni.

Witamina C wykorzystywana jest do zwalczania chorób czy przeziębienia. Witamina bardzo efektywnie kontroluje również toksyny występujące w organizmie. Osoby, które nie mają pewności, że ich organizm posiada wystarczającą ilość tej witaminy, powinny zacząć przyjmować suplement, który ją posiada.

Witamina E nie tylko wspomaga układ odpornościowy, ale również jest bardzo silnym antyutleniaczem. Bardzo korzystnie oddziałuje na oczy. Uważana jest ponadto za środek, który wspiera wątrobę. Nie wszyscy mają również świadomość, że witamina E jest bardzo pomocna w walce z otyłością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *